Netflix zmienia politykę dotyczącą reklam – zmiany już od listopada!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform z filmami i serialami. Ostatnio pojawiły się jednak wiadomości o „wyczerpaniu się” puli klientów, których serwis mógł pozyskać. Co zrobi firma, żeby utrzymać się na rynku?

Netflix ma ponad 100 milionów oficjalnych użytkowników. Warto jednak wziąć pod uwagę, że z jednego abonamentu mogą korzystać nawet 4 osoby, a w praktyce do danego konta ma dostęp znacznie więcej potencjalnych widzów, którzy dzielą się opłatami. Netflix wielokrotnie próbował walczyć z tego typu zachowaniami, jednak na dłuższą metę okazało się to nieskuteczne. Czy nowa polityka jest kolejną próbą poradzenia sobie ze stratami związanymi ze współdzieleniem kont?

Na 1 listopada 2022 roku planowane jest umożliwienie (w niektórych krajach) korzystania z Netfliksa za niższą opłatę – ale za to z reklamami. Taka subskrypcja ma obniżyć „próg wejścia” dla osób, których sytuacja finansowa nie pozwala na wykupienie standardowego pakietu. Jeżeli model się sprawdzi, prawdopodobnie będziemy mogli oczekiwać poszerzenia oferty na inne państwa. Czy takie działania przyniosą platformie oczekiwany sukces w postaci większej liczby abonamentów? Przekonamy się już niebawem.

Zdj. główne: CardMapr.nl/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
<strong>Kawa z logo firmy jako element identyfikacji wizualnej marki</strong>
Kawa z logo firmy jako element identyfikacji wizualnej marki
Ujednolicona identyfikacja wizualna a spójność marki – podstawowe zasady.
Jak stojaki na wizytówki mogą poprawić organizację i estetykę Twojego biura?
Jak stojaki na wizytówki mogą poprawić organizację i estetykę Twojego biura?
Odkryj, jak stojaki na wizytówki mogą zmienić postrzeganie Twojego biura, zwiększając jego funkcjonalność i estetykę. Dowiedz się, jak wybrać idealny stojak do różnych stylów pomieszczeń.
Właściwości i zastosowania klejów termotopliwych w różnych branżach
Właściwości i zastosowania klejów termotopliwych w różnych branżach
Poznaj rewolucję w dziedzinie klejenia. W artykule omówimy charakterystykę, unikalne właściwości oraz zastosowania klejów termotopliwych w sektorach przemysłowych.
Ostatnie wpisy